جزیره انتظامی دستگیری شناسایی پلیس آگاهی

جزیره: انتظامی دستگیری شناسایی پلیس آگاهی فرمانده انتظامی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی ثبت نام اربعین چقدر هزینه برمی‌دارد؟

با تعطیل شدن سفرهای کاروانی هزمان با اربعین، ورود به عراق تنها در صورت داشتن ویزا و ثبت‌نام در سامانه سماح امکان‌پذیر هست، این حکمی بوده که ستاد اربعین در وزارت

ثبت نام اربعین چقدر هزینه برمی‌دارد؟

ثبت نام اربعین چقدر هزینه برمی دارد؟

عبارات مهم : ایران

با تعطیل شدن سفرهای کاروانی هزمان با اربعین، ورود به عراق تنها در صورت داشتن ویزا و عضویت در سامانه سماح امکان پذیر هست، این حکمی بوده که ستاد اربعین در وزارت کشور صادر کرده، ولی هزینه این سفر جهت زائرانی که قرار است بیشترِ راه را پیاده طی کنند، چقدر تمام می شود؟

به گزارش ایسنا، سرکنسول کشور عزیزمان ایران در کربلا هفته گذشته تصریح کرد؛ جهت زائرانی که بدون ویزا به عراق وارد می شوند، جرائم سنگینی درنظر گرفته شده است که از آن جمله سه سال زندان جهت ورود غیرقانونی به خاک این کشور هست. جهت همین جانشین فرمانده ناجا تاکید کرده، تحت هیچ شرایطی اجازه خروج از مرزهای کشور عزیزمان ایران بدون گذرنامه، ویزا و مستندات قانونی امکان پذیر نیست.

ثبت نام اربعین چقدر هزینه برمی‌دارد؟

۴۰ دلار + ۳۵۹۰۰ تومان هزینه عضویت اربعین

برای گرفتن ویزای رسمی عراق به قیمت ۴۰ دلار، ستاد اربعین که در وزارت کشور تشکیل شده، متقاضیان را به سامانه سماح ارجاع داده که زیر نظر شرکت حج و زیارت است و زائران با ثبت اطلاعات خود در آن می توان ویزای عراق را دریافت کرد.

با تعطیل شدن سفرهای کاروانی هزمان با اربعین، ورود به عراق تنها در صورت داشتن ویزا و ثبت‌نام در سامانه سماح امکان‌پذیر هست، این حکمی بوده که ستاد اربعین در وزارت

هزینه ویزا به حساب سفارت عراق واریز می شود که با هماهنگی شرکت حج، بانک مرکزی و این سفارتخانه قرار شده است معادل ریالی آن به قیمت روزِ ارز محاسبه و دریافت شود. مدیرکل عتبات عالیات این شرکت هزینه ویزای اربعین را بی تاثیر از تحولات بازار ارز نداسته و اعلام کرده بود؛ هزینه ریالی این ویزا با توجه به ارزی که روزانه از سوی بانک مرکزی اعلام می شود، محاسبه خواهد شد و با توجه به شرایط بازار ارز، به ازای هر مبلغ زیاد کردن قیمت دلار، تاثیر آن بر هزینه ویزا نشان داده می شود.

علاوه بر ۴۰ دلار ویزا، متقاضیان سفر اربعین ۱۸هزار و ۸۰۰ تومان جهت بیمه عمر و حوادث، ۶۲۰۰ تومان جهت خدمات درمانی (هلال احمر) و ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان به عنوان حق الزحمه اخذ روادید باید پرداخت کنند تا فرآیند عضویت و صدور ویزای آن ها تکمیل شود.

حتی یک ریال نقدی به دفاتر زیارتی ندهید

ثبت نام اربعین چقدر هزینه برمی‌دارد؟

اگر زائر جهت عضویت سفر اربعین در سامانه سماح به دفاتر زیارتی مراجعه کند، ۲هزار و ۱۸۰ تومان دیگر به مجموع هزینه هایش اضافه می شود که آن را به عنوان حق الزمه عضویت یا حق ورود اطلاعات در سامانه پرداخت می کند، ولی اگر زائر خودش در سامانه سماح عضویت کند، دیگر این مبلغ را پرداخت نمی کند.

سازمان حج و زیارت تاکید کرده که همه ی این هزینه ها فقط از طریق درگاه اینترنتی سامانه که سه بانک ملی، ملت و سپه را مشمول بر می شود، قابل پرداخت است و هیچ دفتر زیارتی حق دریافت حتی یک ریال به صورت نقد تحت هیچ عنوانی را ندارد.

با تعطیل شدن سفرهای کاروانی هزمان با اربعین، ورود به عراق تنها در صورت داشتن ویزا و ثبت‌نام در سامانه سماح امکان‌پذیر هست، این حکمی بوده که ستاد اربعین در وزارت

با توجه به این که شرکت حج در اربعین برنامه سفرهای کاروانی به عراق را متوقف می کند، امکان سفر به عراق با کاروان های زیارتی وجود ندارد و در صورت مشاهده تبلیغ سفر کاروانی به عراق در اربعین باید آگاه بود که این گروه ها غیرمجاز و تحت نظارت هیچ شرکت و ارگان مشخص و یا رسمی نیستند و در صورت بروز هر گونه اتفاقی، مسؤولیت آن از پیگیری شرکت های مرتبط خارج می شود.

نرخ بلیت اتوبوس و هواپیما

ثبت نام اربعین چقدر هزینه برمی‌دارد؟

همچنین از آنجا که سفر اربعین به صورت پیاده انجام می شود هزینه سفر تا مرز و رسیدن به کربلا و نجف معمولا با خود زائر هست. شرکت هواپیمایی هفته گذشته جهت جلوگیری از سواستفاده از مراسم اربعین با ایجاد بازار سیاهی که هر سال گریبانگیر می شود، قیمت بلیت های این مسیر را اعلام کرد که پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران – نجف – پایتخت کشور عزیزمان ایران یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومان، پایتخت کشور عزیزمان ایران – بغداد – پایتخت کشور عزیزمان ایران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، مشهد – نجف – مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، مشهد– بغداد – مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت بلیت های یکسره پایتخت کشور عزیزمان ایران – نجف ۶۰۰ هزار تومان و مشهد – نجف نیز ۷۵۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت بلیت افراد زیر ۱۲ سال معادل ۷۵ درصد بلیت بزرگسالان تعیین شده است است.

سامانه ای هم جهت پیش فروش بلیت اتوبوس های زمینی تا مرزهای کشور عزیزمان ایران و عراق راه اندازی شده است که قیمت بلیت یکسره ی آن از ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده است است که البته با ورود به خاک عراق باید از سیستم حمل و نقل این کشور استفاده شود که دولت عراق هنوز تمهیدات خود را در این باره اعلام نکرده، در حالیکه با توجه به نبود کنترل بر وسایل نقلیه عمومی در نقاط مرزی عراق و قیمت های پراکنده آن ها، پیگیری این عنوان پیش از فرا رسیدن اربعین، مساله ای جدی به شمار می آید.

همچنین قرار شده است همزمان با اربعین قطار کربلا راه اندازی شود که متناسب با مبدأ حرکت، قیمت آن نیز مشخص خواهد شد.

عراق هنوز قیمت های رسمی اقامت در هتل های نجف و کربلا را اعلام نکرده، هرچند هیچ سالی این کار را انجام نمی دهد. البته زیاد هتل های این دو شهر همزمان با اربعین در اشغال مسافرانی از کشورهای عربی است و تحت تاثیر تقاضای بالا، قیمت آن ها روند صعودی را تا اربعین طی می کند. صرف نظر از هتل ها، موکب هایی در مرز دو کشور و همچنین خاک عراق به وسیله عشیره ها و مردم این کشور و همچنین هیئات مذهبی کشور عزیزمان ایران برپا می شود که امکان اسکان و پذیرایی را فراهم می کند. بعضی از این موکب ها رایگان است و در چند سال اخیر بعضی از آن ها شرایطی را جهت اسکان با دریافت هزینه، تعیین کرده اند.

واژه های کلیدی: ایران | اربعین | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz