جزیره انتظامی دستگیری شناسایی پلیس آگاهی

جزیره: انتظامی دستگیری شناسایی پلیس آگاهی فرمانده انتظامی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار حوادث توصیه‌های پلیس فتا ، هک شدن اکانت اینستاگرام شخصیت‌های معروف

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با اشاره به انتشار خبر هک اکانت تعداد زیادی از بازدیدکنندگان اینستاگرام گفت: به‌تازگی یک گروه هکری با ادعای دزدی اطلاع

توصیه‌های پلیس فتا ، هک شدن اکانت اینستاگرام شخصیت‌های معروف

هک شدن اکانت اینستاگرام شخصیت های معروف /توصیه های پلیس فتا

عبارات مهم : ایمیل

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با اشاره به انتشار خبر هک اکانت تعداد زیادی از بازدیدکنندگان اینستاگرام گفت: به تازگی یک گروه هکری با ادعای دزدی اطلاعات حدود 6 میلیون نفر از بازدیدکنندگان مشهور از قبیل شخصیت های ورزشی و بازیگران و… در اینستاگرام، اقدام به فروش آنها نموده هست.

به گزارش ایسنا، سردار سید کمال هادیان فر در ادامه افزود: بنابر گزارش کمپانی اینستاگرام علت این امر وجود یک آسیب پذیری مهم امنیتی در قسمت API در برنامه اینستاگرام بوده که به مهاجمان اجازه دسترسی به اطلاعات مهمی از قبیل شماره تماس،آدرس ایمیل را فراهم آورده است.

توصیه‌های پلیس فتا ، هک شدن اکانت اینستاگرام شخصیت‌های معروف

وی در تشریح این روش گفت: بر اساس گزارش ارائه شده است به وسیله آزمایشگاه کسپراسکای، این مسئله در Mobile API اینستاگرام، مخصوصاً در گزینه تنظیم مجدد رمز عبور بوده که منجر به لو رفتن اطلاعات تماس و آدرس ایمیل افراد سرشناس(سیاستمداران، ستارگان ورزشی و شرکت های رسانه ای) شده است ولی این اطلاعات مشمول بر پسورد بازدیدکنندگان نیست.

سردار هادیان فر اطلاعات تماس و آدرس ایمیل قربانیان را از موارد به دزدی رفته برشمرد و گفت: کمپانی اینستاگرام قبلاً همه بازدیدکنندگان مورد تأییدش را از طریق ایمیل مطلع کرده و همچنین نسبت به پاسخگویی به هرگونه تماس تلفنی، خبر متنی یا ایمیل مشکوک یا نا آشنا هشدار داده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با اشاره به انتشار خبر هک اکانت تعداد زیادی از بازدیدکنندگان اینستاگرام گفت: به‌تازگی یک گروه هکری با ادعای دزدی اطلاع

وی افزود: مورد نیاز به ذکر است هکرها با در اختیار داشتن آدرس ایمیل و شماره تلفن بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از تکنیک های مهندسی اجتماعی در مرحله بعدی به اطلاعات حساب اینستاگرام دسترسی داشته باشند.

براساس گزارش سایت پلیس فتا، سردار هادیان فر در توصیه به بازدیدکنندگان اینستاگرام تأکید کرد: گزینش رمزهای عبور مجزا جهت هر حساب کاربری و همچنین الگوبرداری از الگوریتم های پیشرفته رمزنگاری یکی از گزینه های مهم در جلوگیری از دستیابی افراد سودجو به اطلاعات مهم بازدیدکنندگان می باشد. البته احراز هویت دومرحله ای یکی دیگر از راهکارهای طراحی شده است جهت زیاد کردن امنیت و مواظبت از حساب های کاربری می باشد. بنابراین بازدیدکنندگان باید نسبت به فعال کردن این گزینه در حساب های کاربری خود توجه بیشتری داشته باشند و علاوه بر این، از کلیک کردن روی لینک های مشکوک و پیوست های ضمیمه شده است در ایمیل های دریافتی و همچنین ارائه اطلاعات شخصی خود خودداری کنند.

واژه های کلیدی: ایمیل | هک اکانت | اطلاعات | اینستاگرام | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz