جزیره انتظامی دستگیری شناسایی پلیس آگاهی

جزیره: انتظامی دستگیری شناسایی پلیس آگاهی فرمانده انتظامی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری وجوه جمع‌آوری شده است را صرفِ اسکان و آموزش زلزله‌زدگان می‌کنیم / نیکی کریمی

نیکی کریمی از ساخت و راه‌اندازی هفت منزل فرهنگ سیار در قالب هفت کانکس و همچنین ساخت فرهنگسرای چندمنظوره در سر پل ذهاب خبر داد.

نیکی کریمی: وجوه جمع آوری شده است را صرفِ اسکان و آموزش زلزله زدگان می کنیم

عبارات مهم : زلزله

نیکی کریمی از ساخت و راه اندازی هفت منزل فرهنگ سیار در قالب هفت کانکس و همچنین ساخت فرهنگسرای چندمنظوره در سر پل ذهاب خبر داد.

نیکی کریمی (بازیگر و کارگردان سینما) که این روزها یکی از کمپین های کمک به زلزله زدگان را هدایت می کند، در حاشیه بعضی خبرها مبنی بر اینکه وجوه جمع آوری شده است از سوی سلبریتی ها به مناطق زلزله زده پرداخت نشده است به ایلنا، گفت: من در وقت اتفاق زلزله کرمانشاه در خارج از کشور بودم.

در همان سفر؛ کمپینی را جهت کمک به مردم کرمانشاه راه اندازی کردم و به رغم پیشنهاداتی که جهت همکاری در این کمپین مطرح شد، تصمیم گرفتم به تنهایی این کار را انجام بدهم لیکن اعتقاد دارم هنگامی که تنهایی کاری را انجام می دهم، می توانم آن را به خوبی مدیریت کنم. در این مدت شنیدم که چند شخص و گروه اعلام کرده اند که من در این مسیر کمک به زلزله زدگان به آنها پیوسته ام ولی همین جا و از همین تریبون اعلام می کنم واقعیت ندارد. من تنها با گروه خودم فعالیت می کنم.

وی ادامه داد: به محض آنکه از سفر خارج از کشور بازگشتم، همراه با تورج اصلانی و مهدی اصلانی که در فیلم “سوت پایان” با هم همکاری کرده بودیم، به کرمانشاه سفر کردم تا از نزدیک مناطق زلزله زده را مشاهده کنم و ببینم چه کمکی را می توانیم انجام دهیم. در این سفر از سرپل ذهاب و سایر مناطق زلزله زده دیدار کردم و با گروه های مردم نهاد که در آن منطقه فعالیت می کردند، گفتگو کردم و متوجه شدم در این مناطق کودکان و نوجوان هایی زندگی می کنند که والدین خود را در زلزله از دست داده اند و هم مسئله مسکن دارند و هم فضایی جهت گذران اوقات خود ندارند.

کریمی ادامه داد: سال پیش در سالروز زلزله بم به این شهر سفر کردم و یکی از مکان هایی که دیدم؛ منزلی بود به نام منزل فرهنگ که در آنجا جمعی از کودکان بازمانده از زلزله بم در این سالها زندگی کرده بودند و امروز در حال فارغ تحصیل شدن بودند. تابستان امسال و قبل از زلزله نیز همراه با تعدادی از سینماگران؛ کارگاه هایی را در شهر سُنقُر برگزار کرده بودم. آنجا دیدم در این مناطق پتانسیل خوبی از لحاظ هنری و انسانی وجود دارد.

تهیه کننده فیلم آذر افزود: بعد از بازدیدها و بررسی ها، به این نتیجه رسیدم که می توان در کرمانشاه محلی را راه اندازی کرد و مکانی را ساخت که همزمان هم به گروهی پناه و سکونت بدهد و هم پذیرای هنرمندانی باشد که می توانند فعالیت کنند. فکر کردم با ساخت منزل فرهنگ می توان هم فعالیت فرهنگی انجام داد و هم استعدادها را آشنایی و به شکوفا شدن آنها کمک کرد. ساخت این منزل های فرهنگ در مناطق زلزله زده از نگاه من بسیار مبرم و مهم است لیکن مردم در این مناطق نه تلویزیون دارند، نه سینما و نه نه هیچ سرگرمی دیگری. هنگامی که به این شهرها می رویم فقط مردمی را می بینیم که در چادرها نشسته اند و هیچ کاری انجام نمی دهند جز غصه خوردن.

وی ادامه داد: طرحی که مدنظر داریم یک طرح چند منظوره است که هم فرهنگسراست و هم محلی جهت اسکان و نگهداری کودکان و نوجوانان. نخستین مرحله از ساخت این مکان که گرفتن زمین هست، در حال انجام است و در آخرهای مراحل قانونی قرار دارد. متراژ این زمین هم حدود دو هزار متر است و نقشه ساختمان نیز تهیه شده است است.

کریمی با بیان اینکه نماینده اش در این کمپین، مهدی اصلانی، فیلمبردار سینماست، عنوان کرد: قبل از راه اندازی و ساخت این فرهنگسرا و منزل فرهنگ، ما با همراهی کمپین احداث منزل های فرهنگ و هنر همراه شدیم که مجموعه ای از بازیگران و صورت های معروف و فعالان فرهنگ و هنر در این زمینه اقدام به آموزش مربیان بومی می کنند. ساخت هفت کانکس را برنامه ریزی کرده ایم که در مناطق متفاوت به صورت سیار مستقر می شود و امکانات کاملی دارد و به نوعی منزل فرهنگ سیار خواهد بود. بازیگران و صورت های معروف کرمانشاهی هم با حضور در این منزل های فرهنگ سیار برنامه های مختلفی همچون شعرخوانی، نقاشی و تئاتر انجام می دهند و همزمان می توانند اسکان موقت پیدا کنند. بزودی نخستین کانکس از این هفت کانکس نیز به بهره برداری می رسد.

وجوه جمع‌آوری شده است را صرفِ اسکان و آموزش زلزله‌زدگان می‌کنیم / نیکی کریمی

واژه های کلیدی: زلزله | فرهنگ | فعالیت | اندازی | کرمانشاه | کرمانشاه | نیکی کریمی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz